Wrecked Love 3. Díl

20. listopadu 2009 v 15:52 |  Wrecked Love
Taky jste už možná četli :D ale pište komentáře!
Jinak WL vidim tak na 8, 9 dílů, ještě uvidim. Jsem teď u dílu č. 6, který už mám napsaný a uvažuju o závěru.


"Počkej, neboj, nechci ti ublížit." Pomalu jsem se otočila. Přede mnou stál kluk asi tak jenom o pár let starší než já, s usměvavým výrazem a pronikavýma očima. "Ty jsi jedna z těch co tady teď ztroskotali?" Zeptal se mě. "Jo, jsem. A ty jsi kdo?" Zeptala jsem se ho trochu nedůvěřivě. "Já tady žiju už od mala. Moji rodiče tu před patnácti lety ještě s několika lidmi ztroskotali," odvětil. "Eh, aha," řekla jsem, i když jsem nějak moc nevnímala, co vlastně říká. Dívala jsem se jenom na něj. Nevím proč, ale měl něco do sebe. Vlastně byl opravdu hezký…

Z mých myšlenek mě přerušil táta. "Janette, co tady děláš? Víš že by jsi měla odpočívat. Navíc už je hodně pozdě!" Štěkal. "Uvidíme se zítra," řekl nakonec ten kluk a usmál se na mě, ale to už mě táta vláčel do našeho přístřešku.

Ráno mně probudily nějaké zvuky. Otevřela jsem oči a přede mnou seděla malá hnědá opička.
Jak si všimla, že se na ní dívám, rychle běžela pryč. Chtěla jsem jít za ní, tak jsem vylezla ven. Rozhlídla jsem se kolem, ale opička už tam nebyla. Zato tam stál ten kluk, se kterým jsem včera večer mluvila.

"Ahoj," řekl vesele. "Je tam za tím keříkem. Hledáš Maggie, tu opici, ne?" Podívala jsem se tam a opravdu, byla tam. Vzala jsem ji do náručí. "Jo, díky. Je tvoje?" "Vlastně, jo, je moje. Jednou jsem jí našel zraněnou, tak jsem se o ní postaral a ona už u mě zůstala." "Je opravdu roztomilá." Opička se začala kroutit a vyskočila mi z náruče. Lekla jsem se. "Neboj, to ona dělá. Ještě na tebe není moc zvyklá a taky jsem ji ještě nestačil moc vycvičit," zasmál se.


"Jak, jak se vlastně jmenuješ?"
Řekla jsem po chvíli mlčení. "Aha, promiň, ještě jsem se nepředstavil. Jmenuji se Jacob," řekl s úsměvem. "Ty jsi Janette?" "Jo jsem, jak to víš?" Zasmál se. "Slyšlel jsem jak na tebe táta takhle volal."
Pak se ale Jacob začal tvářit dost vážně a pak se mi hluboce zadíval do očí a já jemu. Cítila jsem takový pocit jako snad ještě nikdy v životě. Jako bych měla v břiše tisíce motýlků, kteří by lítali ze strany na stranu a nechtěly přestat.

Pak nás ale přerušila nějaká holka, mohlo jí být tak sedmnáct. Zamumlala něco, že jí ani nebylo rozumět, změřila mě opovrhujícím pohledem a v zápětí zmizela v jednom přístřešku. "Už budu muset jít," řekl pak skleslým tónem Jacob. "Kdo to byl?" Zeptala jsem se. "Ale, nikdo," řekl nervózně a odešel pryč. Neměla jsem z toho moc dobrý pocit, ale nechala jsem to nakonec být.

Večer jsem se seznámila se všemi lidmi co tam na ostrově tehdy ztroskotali a bydlí teď v téhle "vesničce". Byly to Jacobovi rodiče, další dva muži se svými ženami a dětmi a postarší žena. Ale tu dívku, s kterou dnes mluvil Jacob jsem tam neviděla. Vlastně ani on tam nebyl.

Všichni si měli očividně co říct, tak si ani nevšimli toho, že jsem se vytratila pryč. Když jsem prošla všema těma stromama a porostem, dostala jsem se na pláž. Zhluboka jsem se nadechla. Bylo tam krásně. Rozhlídla jsem se kolem. V dálce jsem viděla Jacoba. Asi si mě taky všimnul, protože šel směrem ke mně.

"Jane," usmál se na mě. "Nechceš si jít zaplavat?" Zeptal se. "Dobře, proč ne." Oplatila jsem mu jeho úsměv a vlezla jsem za ním do vody. Chvíly jsme jen tak plavali, ale pak připlaval blízko ke mně. Chvíli jsme se na sebe jenom tak dívaly, ale pak se ke mně naklonil …
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kimííí | Web | 21. listopadu 2009 v 10:10 | Reagovat

Skvělé !

2 *Lady*[Paťuš!Q] | Web | 21. listopadu 2009 v 11:02 | Reagovat

Ahojky na blogu mam sonk prihlasky bola by som rada keby si sa prihlasila s tvojim komixom :)
Okdaz mam v hornom boxe :DDíky

3 bealinn | Web | 23. listopadu 2009 v 20:01 | Reagovat

Pěkné :)) a do té Vánoční minisoutěže se určitě zapojím, pokusím se obrázek odeslat zítra :)

4 Lowiska | Web | 25. listopadu 2009 v 17:37 | Reagovat

no paráda fakt to bude ještě zajímavééééé 8-) se mi líbí hlavně její melír

5 SImInkA | Web | 27. listopadu 2009 v 16:49 | Reagovat

pěknéééééééééééééééééééééééééééé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama